میلیونرهای خودساخته ایران

  بهترین روش های کاهش عصبانیت

بهترین روش های کاهش عصبانیت

بهترین روش های کاهش عصبانیت

امروزه بدلیل مشکلات زیاد زندگی سطح عصبانیت و خشن بودن افراد بسیار افزایش یافته است . عصبانیت بیش از حد حتی شما را به مرگ خواهد کشید. عصبی شدن عوارض زیادی دارد هم به جسم شما تاثیر می گذارد و هم باعث می شود قدرت تصمیم گیری خود را از دست دهید و کار هایی را انجام دهید که دیگر نتوان آن را جبران کرد برای همین ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بهترین روش های کاهش عصبانیت را معرفی کنیم تا بتوانید با این روش ها هر چه سریع تر از انجام کار های جبران ناپذیر پیشگیری کنید. پس اگر شما می خواهیم عصبانیت خود را کنترل کنید در ادامه با ما همراه باشید.

شاید برای شما هم پیش بیاید که شدت عصبانیتتان آن قدر زیاد باشد که ندانید که چکاری را باید انجام دهید در این لحظه نیاز نیست دندان های خود را فشاردهید یا چیزی را بشکنید فقط مطالب زیر را همین حالا مطالعه کنید تا با استفاده از روش هایی که آموزش می دهیم سریع آن را رفع کنید پس زمان را از دست ندهید و تمرین را از همین لحظه شروع کنید تا مشکلی پیش رو نیامده است.

بهترین روش های کاهش عصبانیت

سریع آن مکان را ترک کنید

هنگامی که احساس عصبانیت در شما شعله ور شد و خشم شما افزایش یافت هیچ کاری انجام ندهید و حتی حرفی نزنید چون ممکن است آن حرف زندگی شما را تغییر دهد ، سریع آن مکان را ترک کنید و اگر در خانه یا محل کاری هستید سریع بیرون رفته و در بیرون از آن مکان قدم بزنید تا خشم شما کاهش یابد زیرا هر چقدر در آن مکان باشید باز هم در ذهن خود یاد آور آن اتفاق خواهید شد و عصبانیت شما افزایش می یابد پس باید از آن مکان کمی دور شوید. حتی می توانید در بیرون از آن مکان حرف هایی رو که می خواستید آن جا بزنید را در بیرون و در تنهایی بزنید تا آرام تر شوید.

 

نکته:

کار ها و حرف هایی را که می خواستید در هنگام خشم خود بزنید یا انجام دهید را در بیرون از آن مکان و در تنهایی انجام دهید تا احترامات اجتماعی شما حفظ شود و شخصیت خود را خرد نکنید.

بهترین روش های کاهش عصبانیت

نفس عمیق کشیدن را تمرین کنید

سعی کنید در طول روز این تمرین را انجام دهید تا باعث تقویت سیستم عصبی خود شوید. شاید برای شما هم پیش بیاید که روز کسل کننده یا پر خطری داشته اید که باعث نگرانی یا عصبانیت شما شده است و شب در خانه وقتی به آن ها فکر می کنید باعث خشم شما می شود. در این هنگام شما هیچ فکری نکنید و شروع کنید این تمرین را انجام دهید: سعی کنید حدود ۵ ثانیه نفس کشیده و حدود ۲ الی ۴ ثانیه آن را نگهدارید. سپس بمدت ۱۰ ثانیه آن را آرام آرام از دهان خارج کنید. هنگام این تمرین به هیچ چیز دیگری فکر نکنید و سعی کنید این تمرین را روزانه انجام دهید. حتی می توانید هنگامی که خوابتان نمی برد هم همین کار را انجام داده و مشغله های ذهن خود را کنار گذارید.

 

تغییر زاویه دید و نگرش

هنگام عصبانیت سریع این جملات را در ذهن خود خطور دهید و خشم را به چالش بکشید که آیا می‌توانید به شرایط پیش آمده کمی منطقی‌تر بیندیشید؟ آیا روش دیگری برای حل مسئله موجود هست؟  چرا عصبانی شده اید؟ چگونه می توانید طرف مقابل را قانع کنید؟ آیا ممکن است او هم خواسته‌های مشابه شما را داشته باشد؟ آیا دلیل منطقی برای عصبانیت دارید؟

شما می توانید با این سوال ها خشم خود را به چالش بکشید و باعث کاهش خشم خود شوید زیرا پاسخ به این سوال ها باعث می شود که از انجام کار های اشتباه پیشگیری شود و بهترین روش ها انتخاب شود و باعث پیشرفت و رسیدن هدف هر دو طرف باشد.

بهترین روش های کاهش عصبانیت

شناسایی موقعیت های حرف زدن

همیشه باید موقعیت ها را در نظر گرفته و حرف بزنید.فکر کنم شعر «زبان سرخ سر سبز را می دهد بر باد» را شنیده اید. این شعر مثالی بارز می باشد که باید حتما هنگام سخت گفتن کمی قبل از آن ، آن حرف را در دهن مزه مزه بکنیم بعد از آن آن حرف را بر زبان بیاوریم. در هنگام خشم و عصبانیت هم همین قانون وجود دارد زیرا ممکن است حرف هایی را بزنید که دیگر نتوانید آن را جبران کنید حتی اگر می خواهید از خود دفاع کنید باز هم باید فکر کنید که دفاع کردن باعث بهبود وضعیت موجود می شود و یا باعث می شود اوضاع بدتر و بدتر شود.

پس باید بیشتر درباره شناسایی موقعیت های حرف زدن تفکر کنید و در زمان های معمولی در زندگی خود تمرین کنید تا در شرایط سرسام آور بدانید چه حرف هایی صلاح گفتن دارند.

بهترین روش های کاهش عصبانیت

 

بهترین زمان را برای قانع کردن فرد مقابل انتخاب کنید!

شاید برای شما پیش بیاید که بخواهید طرف مقابل را قانع کنید اما بخاطر عصبانیت دو طرف نتوانید فرد مقابل را قانع کنید. در این موقعیت شما باید زمان دیگری را انتخاب کنید تا با حرف های قانع کننده فرد مقابل را آرام کنید زیرا هنگام عصبانیت مفز عملکرد مناسبی نخواهد داشت و منجر به عملکرد های جبران ناپذیر می شود.

مسئولیت‌پذیرباشید و منطقی رفتار کنید

اگر زمان مناسب حرف زدن را انتخاب کردید باید همه جوانب را پذیرا باشید حتی اگر مقصر شما باشید و باید زیر بار مسئولیت کار اشتباه خود بروید. باید سخن های قانع کننده ای داشته باشید تا طرف مقابل را قانع کرده و به هدف خود یعنی به صلح دو طرف برسید و پرچم صلح را بر افراشته کنید.

کلام آخر

امیدواریم از این مطالب استفاده صحیح را برده باشید و همیشه در طول زندگی خود از این روش ها استفاده کنید و بجای اینکه خشم شما را کنترل کند شما خشم را کنترل کنید و یک فرد منطقی و خون سرد باشید همین باعث می شود هنگام انتخاب گزینه های زندگی نیز شما بهترین انتخاب را داشته باشید و دیگر پشیمان کار های خود نشوید.

عاصف کوپائی / جذب پول

 

nevisande

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات

مشاهده تمام محصولات